Nezařazené

Piercing aneb Co musím vědět, než se nechám propíchnout?

1)      Proč chci piercing?

Důvody, proč si lidé nechávají dát piercing, se neřeší tolik jako třeba u tetování. Obvykle člověku stačí, že se mu tento módní doplněk zkrátka líbí. Než se ovšem pro piercing rozhodnete, měli byste se nad důvodem určitě zamyslet. Není dobré chtít ho jen proto, že kamarád ho má také.
 body piercing

2)      Je piercing vhodný právě pro mě?

Každý z nás je jedinečný, a proto také každý z nás snáší různě věci jinak. To samé platí u piercingu. Zatímco jeden má po zákroku pocit, že má kovovou ozdobu v těle již několik let, tělo druhého ji nemusí vůbec přijmout. Obecně platí, že zásahy nejhůř snáší osoby s citlivou kůží a nízkou hladinou pigmentu, tedy ryšaví lidé. Dané místo obvykle víc zčervená a oteče a je náchylnější k zanícení. Piercing by si rozhodně neměli nechat dávat lidé, kteří trpí na tvorbu jizev, obzvlášť pak těch keloidních. Zamyslet byste se měli i nad tím, zda je piercing vhodný pro výkon Vaší profese.
 piercing v jazyku

3)      Kam si nechám piercing umístit?

Je několik kritérií, které rozhodují o tom, kam je vhodné nechat si piercing umístit. Jako první nás jistě napadne estetický dojem. Ten hraje důležitou roli, ale neměl by hrát roli nejdůležitější. Zásadnějším faktorem je například zdravotní dopad. Za nejnebezpečnější se považují piercingy v intimních oblastech a pupíku. Nemenší škody může způsobit i piercing v dutině ústní. Obzvlášť ten v jazyku nás láká k tomu, abychom si s ním neustále pohrávali, a tak dochází k obrušování skloviny. V současné době se proto začíná kov nahrazovat bioplastem. V potaz berte i zatížitelnost dané oblasti. Například piercing do obočí nevolte v případech, když často nosíte svetry přes hlavu nebo pravidelně podstupujete kosmetické úpravy, trhání, líčení obočí a podobně.
 

4)      Komu piercing svěřím do rukou?

Co se týče místa, kde si necháte piercing píchnout nebo nastřelit, byste měli být velmi obezřetní. Rozhodně nezkoušejte scénu z filmu Pomáda a nezkoušejte si ho dát sami. Zvolte si takové piercingové studio, se kterým mají zkušenosti Vaši známí, nebo si přečtěte recenze. V opačném případě můžete narazit na nezodpovědného nebo nezkušeného „umělce“, který Vám lehce způsobí problémy jak nesprávnou hygienou nástrojů, tak neznalostí akupunkturních bodů.
 piercing v uchu
Pokud jste zvážili dobře všechny otázky, tak jen do toho! Nejlépe si ovšem počkejte na zimní měsíce. V chladnějším počasí se Vám bude piercing přece jen lépe hojit než při třiceti stupňových vedrech.