Přemýšlíte nad tím, jak to zařídit, abyste vodu ve vašem bazénu mohli ponechat co nejdéle, ideálně i přes zimu, a abyste tak ušetřili za nové napouštění vody v příští sezóně? Zajisté se jedná o skvělý nápad! A jistě vás potěší, že vaše myšlenka má jednoduché řešení, které je již v praxi mnohokrát ověřeno.
Tím spíše, že vlastníte opravdu rozměrný bazén, by bylo jeho vypouštění a nové napouštění v příští sezóně maximálně neekonomické. A jednoznačně by se jednalo i o zbytečné plýtvání vodou. Navíc, pokud máte vodu ve vašem bazénu ve skvělé kvalitě, pak zde není ani ten nejmenší důvod k tomu, abyste ji po ukončení koupací sezóny posílali do kanálu.
Stačí dodržet jednoduchý postup a můžete vodu v nádrži ponechat:
Nejprve se ovšem musíte přesvědčit o její dokonalé kvalitě. Pokud totiž chcete svůj bazén uložit k zimnímu spánku, tak by to jednoznačně mělo být v tom nejlepším možném stavu.
Je tedy jasné, že jak parametry koncentrace aktivního oxidačního činidla, tak hodnota pH by měla být v pořádku. A pokud ne, tak je ten nejvyšší čas všechno napravit.
Zapomenout samozřejmě nesmíte ani na jiné nešvary jako jsou sliznaté povlaky či inkrusty na stěnách nádrže, zákal ve vodě anebo třeba povlak na hladině. Toho všeho se nejdříve musíte standardním způsobem zbavit.
A jakmile bude voda bez závad, snižte její hladinu pod vstup do filtrace, čímž se vyhnete jejímu poškození v zimních dnech.
Do vody nalijte speciální chemický přípravek pro zazimování nádrže – zazimovač do bazénu. Ten je potřeba rovnoměrně rozptýlit v celém vodním objemu.
Ovšem tento přípravek rozhodně nefunguje jako nemrznoucí směs, je tedy naprosto nezbytné, abyste na vodní hladinu vhodným způsobem rozmístili i dilatační plováky, které se postarají o to, aby led neponičil stěny nádrže.
A jakmile bude vše uděláno, tak bazén důkladně zakryjte krycí plachtou, tu řádně upevněte, vymyjte a vysušte filtraci včetně náplně a uložte vše na suché místo do začátku příští sezóny.